Plus chce przejąć kolejnego operatora wirtualnego. Na celowniku Premium Mobile

Plus chce przejąć kolejnego operatora wirtualnego. Na celowniku Premium Mobile

Grupa Polsat, właściciel sieci Plus, zakomunikowała oficjalnie, że planuje zakupić pozostałe udziały Premium Mobile. Umożliwi to pełną kontrolę nad funkcjonowaniem tego wirtualnego operatora mobilnego.

Zawarty został list intencyjny, który ustala wstępne warunki transakcji pomiędzy spółką Polkomtel, a także właścicielami Premium Mobile (PM 1 Mobile Holdings Limited i WBN Holding Limited). Efektem trójstronnych umów miałoby być przejęcie pakietu kontrolnego przez właściciela sieci komórkowej Plus.

Przyglądamy się unikalnemu konceptowi i dynamicznemu rozwojowi marki Premium Mobile od lat, ponieważ jej klienci od samego początku korzystają z sieci Plusa. W przeciwieństwie do szeregu operatorów MVNO, założyciele Premium Mobile postawili na model kontraktowy i spółka z dużym sukcesem buduje tę bazę, od dłuższego czasu będąc zdecydowanym liderem statystyk przenoszenia numerów. Dlatego też już 3 lata temu zaangażowaliśmy się kapitałowo w to przedsięwzięcie głównie z myślą o zabezpieczeniu naszych przychodów hurtowych, by obecnie, w momencie gdy Premium Mobile staje się rentownym biznesem, podjąć decyzję o przejęciu kontroli nad spółką – poinformował Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

Jak pokazują dane rynkowe, Premium Mobile to jeden z najbardziej liczących się mobilnych operatorów wirtualnych (MVNO) na polskim rynku. Obecnie posiada około 425 tysięcy aktywnych kart SIM. 70% wszystkich klientów to tzw. klienci kontraktowi. Co najważniejsze – rosną również przychody operatora i w 2020 r. Wyniosły one 125 milionów złotych.

Według wstępnych ustaleń, dotychczasowi udziałowcy spółki przekażą 28,01% udział w kapitale za około 35,5 miliona złotych. Z kolei Polkomtel ma przejąć pozostałe 53,69%, by kontrolować spółkę.

Sprawa obecnie rozpatrywana jest przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos