Search

Po pandemic będziemy spędzać w sieci o 10h więcej

Po pandemic będziemy spędzać w sieci o 10h więcej

Ericsson zaprezentował wyniki swojego najnowszego raportu konsumenckiego. Wynika z niego, że nawyki związane z wirtualizacją naszego życia podczas pandemii pozostaną z nami na dłużej. Firma zaprosiła do badania ponad 2,3 miliarda konsumentów z 31 krajów.

Raport The Future Urban Reality nie pozostawia złudzeń – nasze życie będzie jeszcze bardziej zdominowane przez świat online, a odmrożenie aspektów życia w przestrzeni publicznej nie zmieni dynamiki tych zmian.

Konsumenci na całym świecie do standardowego wachlarza usług i czynności wykonywanych za pomocą Internetu dodadzą jeszcze średnio co najmniej 2,5 innej usługi. Wydłużeniu ulegnie także nasz czas spędzany w sieci i to aż o 10 godzin tygodniowo. 

Z drugiej strony, z badań wynika, że po zakończeniu pandemii COVID-19 konsumenci za swój priorytet uznają czas wolny, który zamierzają przeznaczyć głównie na podróże. Innymi równie ważnymi aspektami będzie praktyka mindfulness, profilaktyka zdrowia i spędzanie czasu z rodziną i znajomymi.

Podczas pandemii technologie informatyczno-komunikacyjne stały się kluczowymi sposobami radzenia sobie z wieloma aspektami życia codziennego. Nasze najnowsze ustalenia sugerują, że sytuacja ta stanie się „nową normą” i będzie utrzymywać się w przyszłości. Ten trend może pomóc konsumentom skoncentrować się na ważnych elementach życia – takich jak spędzanie większej ilości czasu z bliskimi lub prowadzenie zdrowszego trybu życia. Zarówno sieci mobilne, jak i starania mające na celu zwiększenie włączenia cyfrowego, jako czynniki wspierające nowe zwyczaje w zakresie aktywności online, będą odgrywać kluczową rolę w budowaniu elastycznych, otwartych i równych społeczeństw przyszłości – skomentował Zeynep Ahmet, Starszy Analityk, ConsumerLab, Ericsson Research.

To nie koniec ciekawych wniosków wynikających z raportu Ericssona. Według wykonanych badań 64% konsumentów przewiduje, że w społeczeństwie zauważalny będzie wyższy poziom stresu. Będzie to wynikać m.in. z konieczności podjęcia dodatkowych prac, by utrzymać odpowiednio wysoki poziom dochodu. Taką hipotezę stawia ponad 3 na pięciu ankietowanych. Istotną rzeczą jest fakt, że 70% badanych deklaruje chęć prowadzenia zdrowszego trybu życia.

Warto zauważyć, że konsumenci skłaniają się także mocniej ku lokalnym producentom i wytwarzanym przez nich produktom. Ma to wynikać m.in. z chęci redukcji śladu węglowego i przyczynienia się do ochrony środowiska naturalnego. 

Źródło: Cyfrowa RP

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos