Podróż jedynie ze smartfonem

Podróż jedynie ze smartfonem

Uwielbiamy podróżować, szczególnie w czasie słonecznego lata. Często te podróże pochłaniają nas w całości i przez to potrafimy zapomnieć nawet najważniejszych dokumentów. W standardowym scenariuszu w takim wypadku musimy zapłacić mandat za brak „plastiku”. PKP Intercity mówi stanowcze nie temu problemowi i jako potwierdzenie tożsamości akceptuje aplikację mTożsamość. Dzięki temu zarówno bilet jak i nasz dowód możemy pokazać w naszym smartfonie.

Od 16 lipca PKP Intercity daje nam tę możliwość, która jest zdecydowanym ułatwieniem pozwalającym na bezstresową podróż. Pamiętajmy, że obowiązywać to będzie jedynie uczciwych pasażerów. W razie podróży bez biletu do zapłaty będzie potrzebny tradycyjny dokument. W przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być bardzo bolesne. Sprawa skończyć się może nawet wezwaniem policji, dlatego warto dbać o uczciwość i korzystać z nowinek zgodnie z ich przeznaczeniem. W końcu żyjemy w czasach, w których prędzej zapomnimy wziąć kluczy niż swojego urządzenia mobilnego.

Można mieć tylko nadzieję, że z portfela ubywać będą kolejne plastiki i papiery. W końcu o zwiększony ciężar naszych smartfonów martwić się nie musimy. Te, wraz z kolejną generacją technologii, robią je coraz lżejsze 🙂

Źródło: https://imagazine.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos