Podwójna autentykacja będzie obowiązkowa w Google

Podwójna autentykacja będzie obowiązkowa w Google

Google chce zwiększać bezpieczeństwo swoich użytkowników. Tak zwana weryfikacja dwuetapowa do końca 2021 ma stać się obowiązkowym elementem logowania. Czasu na przestawienie się nie będzie dużo. Czego już wkrótce możemy się spodziewać?

Warto wyjaśnić przede wszystkim czym jest uwierzytelnianie dwuetapowe (zwane także podwójną autentykacją).

Przez bardzo długi czas tworzenie profilu internetowego i jego zabezpieczenie opierało się na haśle będącym kombinacją symboli alfanumerycznych. Nie jest to rozwiązanie idealne, ponieważ istnieje wiele stosunkowo prostych metod, które pozwalają na złamanie tego typu uwierzytelnienia. Aby zwiększyć skuteczność standardowych haseł należy zastosować drugi element potwierdzajcy tożsamość logującego się użytkownika. Najbardziej powszechną metodą jest kod SMS-owy lub przesłany emailem, który należy wpisać w momencie logowania. Do generowania wspomnianych kodów może służyć także specjalna aplikacja mobilna.

Zastosowanie uwierzytelnienia dwuetapowego powoduje, że nawet złamanie hasła powoduje, że prawdopodobieństwo wygenerowania poprawnego wspomnianego kodu jest bardzo znikome.

Rozszerzona forma logowania do końca 2021 roku ma objąć 150 milionów użytkowników Google i 2 milionów twórców YouTube z całego świata.

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos