Search

Polska coraz bardziej smart. Co trzeci budowany w Polsce dom ma inteligentne urządzenia

Polska coraz bardziej smart. Co trzeci budowany w Polsce dom ma inteligentne urządzenia

Smart-rewolucja w Polsce nadchodzi wielkimi krokami. Najnowszy raport o budowie domów w Polsce, przygotowany przez serwis Oferteo.pl, informuje, że co trzeci inwestor zdecydował się na umieszczenie w nieruchomości inteligentnego systemu. Głównym powodem takich działań była chęć podniesienia komfortu życia.

Badanie potwierdza, że Polacy mają coraz większą świadomość istnienia inteligentnych rozwiązań w domach. 90% ankietowanych przyznała, że jest zadowolona ze swojej decyzji, a 71% myśli o rozszerzeniu inwestycji. Co ciekawe, zaledwie 16% respondentów zadeklarowało, że tego typu innowacje są im całkowicie nieznane. Mniej niż połowa badanych (42%) stwierdziła, że systemy smart home są zbyt drogie.

Co w swoich inteligentnych domach najczęściej instalują Polacy? Według ankiet przeprowadzonych przez Oferteo.pl są to systemy kontroli ogrzewania i oświetlenia (odpowiednio 68% i 64% respondentów), alarmy (58%), czujniki (51%), kamery monitoringu (49%).

Sercem inteligentnych domów w 2020 roku było Google Home. Ten centralny system sterowania domem znalazł się w około 20% domów. Kolejne miejsca pod względem popularności zajęły rozwiązania Xiaomi Mijia/Aqara, Amazon Alexa i Apple HomeKit. 

Polacy coraz bardziej otwierają się na nowe technologie. Każdy z nas ma dziś przy sobie smartfona, a wizja wykorzystania go do sterowanie urządzeniami w swoim domu wydaje się kusząca. Na rynku są dziś dostępne inteligentne rozwiązania, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo, poprawić komfort życia, ograniczyć koszty eksploatacyjne domu lub uczynić go bardziej przyjaznym środowisku. Niemal każdy inwestor znajdzie więc coś, co odpowie na jego potrzeby – podsumował Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl.

Źródło: Telko.in

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos