Wielkie sprzątanie w sklepie Google Play. Pomaga sztuczna inteligencja

Wielkie sprzątanie w sklepie Google Play. Pomaga sztuczna inteligencja

Google zakomunikował o usunięciu ponad 600 aplikacji ze swojego oficjalnego sklepu. Sprawne podejście do sprawy umożliwiło zastosowanie technologii opartej na uczeniu maszynowym. Usunięte aplikacje naruszały zasady sklepu Google Play.

Głównym powodem było złamanie przez twórców aplikacji zasad dotyczących wyświetlania reklam. Naruszenia regulaminu w istotny sposób ograniczało komfort korzystania z aplikacji mobilnych, co zwróciło uwagę nie tylko użytkowników, ale i specjalistów z Google.

Czystką została dotknięta m.in. chińska firma Cheetah Mobile. Jej aplikacje cieszyły się ogromną popularnością i zostały pobrane ponad 4,5 miliarda razy!

W tej akcji zastosowana narzędzia oparte na zaawansowanych algorytmach uczenia maszynowego. Pomogło ono wykryć w sposób automatyczny oprogramowanie, które wyświetla reklamy, gdy nie jest aktualnie używane. Usunięcie aplikacji to jedna ze składowej kary nałożonej przez Google. Druga część kary zablokowała twórcom możliwość monetyzacji swoich wysiłków za pomocą programów Google AdMob i Google Ad Manager

Źródło: Google, BuzzFeed News

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos