Potęga WWW

Potęga WWW

12 marca świat obchodził ważną rocznicę – 30 lat istnienia WWW. Pod tym akronimem ukryty jest rewolucyjny termin World Wide Web. Dzięki obchodom święta ogólnoświatowej sieci komputerowej Cisco, przygotowało ciekawe badania związane z kolejnymi 30 latami funkcjonowania WWW. Co sądzą Polacy, którzy wzięli udział w badaniu?

Wśród najbardziej wartościowych pozytywów jeżeli chodzi o internet Polacy odpowiadają, iż jest to możliwość kontaktu z ludźmi niezależnie od dzielących nas kilometrów. Internet pozwala mieć nam kontakt z bliskimi oddalonymi o tysiące kilometrów w każdej chwili – możemy pisać, dzwonić czy rozmawiać na wideo o tak dobrym zasięgu, iż czasem mamy wrażenie, że bliska nam osoba siedzi tuż obok.

76 %  ankietowanych sądzi,  iż przyszłe pokolenia będą miału lepszy dostęp do edukacji (76 % odp.) i służby zdrowia (71 % odp). Ponad połowa ludzi przyznaje, że ich zdaniem internet w znaczący sposób ułatwia życie. Co ważne, respondenci podkreślają, iż internet przyczyni się do wyrównania różnic społecznych, będąc miejscem zmian społeczno-politycznych.

Źródło: https://www.telko.in/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos