Prywatne sieci komórkowe na fali – raport pokazuje wzrost wdrożeń i przyszłość tego rynku

Prywatne sieci komórkowe na fali – raport pokazuje wzrost wdrożeń i przyszłość tego rynku

Prywatne sieci komórkowe wciąż zyskują na popularności, pomimo trudności gospodarczych wynikających z pandemii. Raport „Spotlight” przygotowany przez CCS Insight pokazuje, że w 2022 roku globalne wdrożenia takich sieci wzrosły o 62 proc. w porównaniu do roku poprzedniego i wygenerowały 2,7 mld dolarów przychodów. W ciągu najbliższych pięciu lat wartość tego rynku ma wzrosnąć do ponad 10 mld dolarów.

Według prognoz CCS Insight, rozwój prywatnych sieci komórkowych będzie napędzany przez wdrożenia w branżach, takich jak transport, górnictwo, produkcja, magazynowanie i wiele innych. Najwięcej wdrożeń komercyjnych ma miejsce w Ameryce Północnej, a w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce większość organizacji testuje tę technologię. W regionie Azji i Pacyfiku, który jest trzecim co do wielkości rynkiem, Chiny dostarczają znacznie większą liczbę hybrydowych i wirtualnych sieci prywatnych, które łączą się z publicznymi sieciami komórkowymi. CCS Insight przewiduje, że w ciągu najbliższych kilku lat region Azji i Pacyfiku nadrobi zaległości i dogoni Amerykę Północną do 2027 roku.

Luke Pearce, starszy analityk w CCS Insight, zauważa, że mimo niepewnej sytuacji gospodarczej, geopolitycznie wrażliwe sektory, takie jak zakłady energetyczne oraz wojsko i obronność, mają znaczne możliwości wzrostu w 2023 roku, ponieważ wykorzystują zwiększone fundusze na modernizację i optymalizację infrastruktury komunikacyjnej.

Przewiduje się, że w ciągu pięciu lat łączne przychody z infrastruktury prywatnych sieci komórkowych osiągną średnią roczną stopę wzrostu na poziomie 37 proc. i osiągną poziom 10,5 mld dol. Nowi dostawcy sprzętu i oprogramowania, a także aktywność dostawców hiperskalowych usług chmurowych oferujących nowe modele wdrożeń, stanowią wyzwanie dla liderów rynkowych, takich jak Nokia i Ericsson, i przyczynią się do wzrostu liczby klientów korzystających z prywatnych sieci komórkowych, wraz z wdrażaniem wdrożeń w wielu lokalizacjach w wybranych sektorach.

Źródło: Telko.in/CCS Insight

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos