Przenoszenie numeru telefonicznego za pomocą e-maila!

Przenoszenie numeru telefonicznego za pomocą e-maila!

W marcu mamy przyjemność być świadkami dwóch pozytywnych zmian, które znacząco ułatwią konsumentom życie oraz zaoszczędzą ich czas. Jedną z nich jest wprowadzenie e-dowodu,  zaś drugą przenoszenie numeru od jednego do drugiego dostawcy za pomocą e-maila.

Koniec z czekaniem w kolejce, wypełnianiem pisemnego formularza lub konieczności zmiany numeru. Łatwiej, szybciej oraz z uwagą na bezpieczeństwo i minimalizację oszustwa. A wszystko dzięki rozporządzeniu Ministerstwa Cyfryzacji, które weszło w życie 1 marca.

Pierwszym krokiem, jaki musimy podjąć jest wypełnienie wniosku przesłanego mailem do nowego operatora, w którym przekazujemy pełnomocnictwo, wyrażamy chęć zmiany dotychczasowego operatora, mając na uwadze koszty finansowe z racji rozwiązania dotychczasowej umowy. Dostawca zajmuje się rozwiązaniem starej umowy oraz dopełnieniem formalności. O efektach klient jest informowany na bieżąco: mailem albo wiadomością SMS.

Chcąc uniknąć oszustw ze strony nowego operatora, to obecny operator informuje o wszczętej procedurze przeniesienia numeru.  Po dopełnieniu formalności otrzymujemy wniosek na trwałym nośniku jako dowód wypełnienia procesu.

Źródło: https://gsmonline.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos