Przyszłość sieci komórkowych w Polsce

Przyszłość sieci komórkowych w Polsce

Żyjemy w czasach ciągłego rozwoju. Społeczeństwo stale dąży i pragnie ulepszeń w swoim życiu. Na komfort życia wpływa także jakość sieci internetowej, która na stałe wpisała się w nasz codzienny krajobraz. Chcemy mieć coraz lepsze urządzenia i szybszą jakość połączenia.

Cisco Systems, jedno z najbardziej znanych przedsiębiorstw informatycznych ze Stanów Zjednoczonych zaprezentowało światu Mobile Visual Networking Index, dzięki której mamy szansę spojrzenia w naszą przyszłość. Czy oszacowane wyniki są satysfakcjonujące?

Zdaniem amerykańskich specjalistów w 2022 z sieci 5G korzystać będzie 245 tys. użytkowników. Co za tym idzie, w porównaniu z rokiem 2017, w 2020 ilość przesyłanych miesięcznie wzrośnie z 2,6 GB do 7,3 GB. Kolejną ważnym punktem w raporcie jest ilość urządzeń – Cisco przewiduje wzrost liczby smartfonów do 39,4 mln, zaś ogólna liczna urządzeń w sieciach komórkowych przekroczy próg 83 mln urządzeń. Średnia przepływność w naszym kraju wzrośnie do 33,2 Mb/s.

Skoro przewidywane są takie zmiany w Polsce aż nie można oprzeć się, by zajrzeć do prognoz globalnych – 422,4 mln urządzeń przy średniej przepływności 170,2 Mb/s. Robi wrażenie?

Źródło: https://www.telko.in/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos