Raport Ministerstwa Cyfryzacji: rośnie zaufanie Polaków do e-urzędów

Raport Ministerstwa Cyfryzacji: rośnie zaufanie Polaków do e-urzędów

Polska administracja bardzo powoli podchodziła przez wiele lat do kwestii cyfryzacji swoich urzędów. Szczerze mówiąc, mogliśmy nabawić się sporych kompleksów na tym tle, gdybyśmy porównywali się np. do niewielkiej Estonii. Paradoksalnie trudna sytuacja, którą spowodował COVID-19, sprawiła, że działania Ministerstwa Cyfryzacji nabrały zdecydowanie napędu.

Zaufanie do e-urzędów zdobyli także Polacy. Resort Cyfryzacji opublikował ciekawe dane, które pokazują stopień zaawansowania cyfrowego naszego społeczeństwa. Od 1 stycznia do 30 czerwca Polacy założyli 2601922 nowych Profili Zaufanych. To prawie 15000 nowych profili dziennie! W porównaniu z poprzednimi latami to ogromny wzrost – profili potwierdzających tożsamość obywatela jest już niemal pół miliona więcej niż w całym ubiegłym roku oraz prawie 1,4 miliona więcej niż w 2018 roku.

Inne usługi e-administracji także cieszyły się dużą popularnością. 618988 razy wysłano tzw. pismo ogólne. Z kolei informacje o zbyciu lub nabyciu pojazdu zgłoszono przez internet 247946 razy.

Rośnie także liczba Polaków, którzy zgłaszają wnioski o nowy e-dowód będący swoistym symbolem nowej ery administracji cyfrowej. Od początku roku złożono 147732 o nowy e-dowód.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos