Rewolucyjne zmiany w Google

Rewolucyjne zmiany w Google

Google w większości krajów świata zmonopolizował rynek wyszukiwarek internetowych. Opracowanych przez tę amerykańską firmę algorytm niemal decyduje o bieżących wydarzeniach globalnych. W końcu informacje to jedna z najcenniejszych rzeczy w obecnych czasach. Chociaż gigant z Mountain View zrewolucjonizował sposób pozyskiwania informacji to nie jest on pozbawiony wad. Teraz Google pragnie to naprawić i zapowiada dużą zmianę.

Google chce zadać bolesny cios w strony, które tworzą treści na stronę tylko i wyłącznie w celu sprowadzenia na nią dużego ruchu, bez oferowania większej wartości czy jakościowych tekstów. Aktualizacja algorytmu ma pozbawić wysokich pozycji w wyszukiwarce stron, które dostarczają clickbaitowe tytuły i nieoryginalne wiadomości. Zmiany dotkną praktycznie wszystkie witryny, a ich wprowadzanie rozpocznie się w anglojęzycznej części globalnej sieci.

Modyfikacji ulegnie też system recenzji. Użytkownicy Google będą mogli łatwiej nawigować i odnaleźć wartościowe i wiarygodne opinie na temat usług czy produktów. Ma to zahamować rozwój rynku sprzedawania i kupowania sztucznych opinii w sieci.
Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos