Rynek smartwatchy pomimo pandemii rośnie. Apple liderem!

Rynek smartwatchy pomimo pandemii rośnie. Apple liderem!

Globalny rynek smartfonów przeżywa kryzys. Wszystko przez pandemię COVID-19. Zdecydowanie inaczej jest w przypadku smartwatchy. Te inteligentne urządzenia nawet w tak nietypowych okolicznościach cieszą się rosnącą popularnością. Według najnowszych danych odnotowano wzrost sprzedaży smartwatchy w I kwartale 2020 roku.

Jak wynika z raportu opracowanego przez firmę Strategy Analytics, w I kwartale 2020 sprzedaż smartwatchy wyniosła 13,7 milionów urządzeń. To wzrost o 20,2% r-r.

Liderem sprzedaży jest Apple ze swoimi flagowymi urządzeniami Apple Watch. W pierwszych miesiącach 2020 roku fani brandu z nadgryzionym jabłkiem kupili 7,6 milionów smartzegarków. To o 22,6% więcej niż w analogicznym okresie w 2019 roku. Do Apple należy w tym momencie już 55,5% światowego rynku smartwatchy. 

Drugie miejsce w rynkowej klasyfikacji zajął Samsung. Koreańczycy sprzedali 1,9 milionów swoich urządzeń. Wzrost sprzedaży wyniósł 11,8%, a do Samsunga należy 13,9% rynku.

Tuż za południowokoreańską firmą znalazł się Garmin. Smartwatche tego producenta zanotowały wynik sprzedaży na poziomie 1,1 miliona urządzeń. Zauważalny jest dynamiczny wzrost sprzedaży, który wyniósł 37,5%, a Garmin posiada 8% udziałów w rynku. 

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos