Samochody Google Street View okrążyły Ziemię ponad 400 razy!

Samochody Google Street View okrążyły Ziemię ponad 400 razy!

Każdy z nas ma świat na wyciągnięcie ręki! I nie chodzi tu wcale o ofertę lotów tanich linii lotniczych, ale o możliwości Google Street View. Jedna z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych usług Google ma już 12 lat. Kto z nas choć raz nie wybrał się na wirtualny spacer ulicami wymarzonego miasta lub odległych krain w poszukiwaniu spełnienia swoich marzeń?

Załogi samochodów wyposażonych w zestaw kamer dzielnie przemierzają setki tysięcy kilometrów, by bardzo szczegółowo dokumentować każdy odcinek krajobrazu. Google podzielił się danymi, z których wynika, że ich trasy przekroczyły już 10 milionów mil. To dystans pozwalający okrążyć kulę ziemską ponad 400 razy! Ponadto, firma pozwala przeglądać obszar naszej planety, który w przeliczeniu wynosi 36 milionów mil kwadratowych (co wynosi w przybliżeniu 58 milionów kilometrów kwadratowych). Według Giganta z Mountain View, za pomocą Street View można już oglądać 98% obszaru Ziemi!

Specjaliści Google zapewniają, że to nie koniec ich starań o udokumentowanie każdego skrawka naszej planety. W przyszłości kamery mają uwieczniać otoczenie nie tylko z pokładu samochodów, ale w tym celu mają zostać wykorzystane również łodzie, służby zwiadowcze czy… owce i wielbłądy!

W tym momencie do białych plam w usłudze należą takie państwa jak Armenia, Bermudy, Liban, Republika Tongo, Zanzibar czy Zimbabwe.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos