Samsung wstrzymuje dostawy podzespołów dla Huawei

Samsung wstrzymuje dostawy podzespołów dla Huawei

Brak części do produkcji urządzeń mobilnych. Taka wizja stała się realna dla Huawei po tym, jak Samsung ogłosił wstrzymanie dostaw komponentów do produkcji chińskich smartfonów. To efekt nałożonych sankcji przez USA w ramach wojny handlowej z Chinami.

Rząd Stanów Zjednoczonych dość skutecznie utrudnia działania chińskiego producenta sprzętu technologicznego poza rodzimym terytorium. Przyczyniły się do tego restrykcje nałożone na amerykańskie firmy i ich partnerów. Mocno kontrolowana stała się wymiana handlowa z Huawei. W wielu przypadkach okazało się, że współpraca jest po prostu niemożliwa. Z tego względu m.in. Huawei zostało pozbawione dostępu do Androida i usług Google.

Decyzje administracji rządowej USA mają wpływ także na nieamerykańskie koncerny, które zamierzają dostarczać produkty i półprodukty wyprodukowane w USA. Z tego względu 15 września wstrzymane mają zostać dostawy organizowane przez Samsung.

To cios zarówno dla Samsunga, jak i Huawei. Dla koreańskiego giganta technologicznego był to jeden z najważniejszych odbiorców. Z kolei Chińczycy muszą zmierzyć się z przerwaniem łańcucha dostaw, co może skutkować problemami z produkcją nowych urządzeń opartych na komponentach firmy Samsung. Oficjalne oświadczenie firmy Huawei jednak dementuje pogłoski o wstrzymaniu produkcji:

Huawei posiada rozbudowany system dostaw, którego sprawne funkcjonowanie nie jest uzależnione od pojedynczych dostawców. Firma dysponuje rozwiązaniami technologicznymi pozwalającymi na utrzymanie stałych dostaw wyświetlaczy i będzie kontynuować współpracę z partnerami w celu dostarczania coraz lepszych produktów i usług dla konsumentów.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos