Sensacyjny wzrost rynku smartwatchy! Sprawdź, które marki zdominowały rynek w trzecim kwartale 2022 roku

Sensacyjny wzrost rynku smartwatchy! Sprawdź, które marki zdominowały rynek w trzecim kwartale 2022 roku

Rynek smartwatchów odnotował znaczny wzrost w trzecim kwartale 2022 r., a łączne dostawy wzrosły o 30% r/r, zgodnie z danymi Counterpoint. Głównymi czynnikami wzrostu były tańsze, „podstawowe” smartwatche z lżejszymi systemami operacyjnymi i brakiem opcji instalacji aplikacji innych firm, które odnotowały szczególnie wysoką sprzedaż w Indiach, gdzie rynek wzrósł o 171% rok do roku. Wyższe modele z bogatszymi systemami operacyjnymi również odnotowały wzrost o 23% rok do roku, a sukces Apple Watch i dobre wyniki tegorocznych modeli przyczyniły się do tego trendu. Pomimo światowego kryzysu i innych problemów popyt na smartwatche utrzymuje się na wysokim poziomie, a dostawy w trzecim kwartale 2022 r. wzrosły o 48% r/r. Największym zainteresowaniem cieszyła się najnowsza generacja Apple Watch (seria 8), a następnie Samsung Galaxy Watch i Fitbit Versa.

Inteligentne zegarki, znane również jako technologia ubieralna, to małe urządzenia elektroniczne noszone na nadgarstku i oferujące różne funkcje, takie jak śledzenie kondycji, powiadomienia, a nawet rozmowy telefoniczne i wiadomości. Są one połączone ze smartfonem lub innym urządzeniem przez Bluetooth i często można nimi sterować za pomocą poleceń głosowych.

Według raportu Mordor Intelligence rynek smartwatchów odnotował znaczny wzrost w ostatnich latach, a światowy rynek ma osiągnąć wartość 53,2 miliarda dolarów do 2025 roku. Wzrost ten można przypisać wielu czynnikom, w tym rosnącej popularności monitorowania kondycji i zdrowia, wygodzie dostępu do informacji i komunikacji bez konieczności wyciągania telefonu oraz rosnącej liczbie funkcji i możliwości oferowanych przez smartwatche.

Jak wspomniano w podsumowaniu, jednym z kluczowych motorów wzrostu rynku smartwatchów w III kwartale 2022 r. był sukces tańszych, „podstawowych” smartwatchy z lżejszymi systemami operacyjnymi i brakiem opcji instalacji aplikacji firm trzecich. Modele te są zwykle bardziej przystępne cenowo i przemawiają do szerszego grona odbiorców, w tym do tych, którzy mogą nie być zainteresowani modelami o większej liczbie funkcji. Odnotowali również szczególnie silną sprzedaż w Indiach, gdzie rynek tego typu smartwatchów wzrósł o 171% r/r.

Modele z wyższej półki z bogatszymi systemami operacyjnymi również odnotowały wzrost o 23% rok do roku w trzecim kwartale 2022 r., a sukces zegarka Apple Watch i dobre wyniki tegorocznych modeli przyczyniły się do tego trendu. W szczególności Apple Watch konsekwentnie osiąga najlepsze wyniki na rynku smartwatchów, przy czym najnowsza generacja (seria 8) cieszy się największym zainteresowaniem. Inne popularne marki na rynku to Samsung i Fitbit.

Ogólnie wydaje się, że rynek smartwatchów kwitnie pomimo wyzwań związanych z globalnym kryzysem i innymi problemami. Ponieważ zapotrzebowanie na technologię ubieralną wciąż rośnie, możemy spodziewać się jeszcze większej liczby innowacji i postępów na rynku smartwatchów w nadchodzących latach.


Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos