Smart home wcale nie taki bezpieczny?

Smart home wcale nie taki bezpieczny?

Należymy do pokolenia, które uwielbia nowości i technologię. Wręcz nałogowo korzystamy też z urządzeń, które ułatwiają nam codzienne obowiązki lub dają sporą dawkę przyjemności. Widać to szczególnie po ruchu na rynku smart home. Jedynie w tym roku światowy rynek smart home urośnie do 832,7 mln urządzeń, zaś w ciągu czterech najbliższych lat będzie ich już 1,6 mld.

Niestety, mimo popularyzacji samych inteligentnych rozwiązań, cyberbezpieczeństwo nie rozwija się w zadowalającym stopniu, co podkreślają ostatnie badania F-Secure Secure Explosive IoT Growth Slowed by ‘Early Adopter Paradox.

Jest to o tyle ważne, że urządzenia smart home to prawdziwy system naczyń połączonych. Wystarczy zhakować jedno urządzenie, a osoba z zewnątrz będzie miała dostęp do wszystkich sprzętów, sieci czy alarmu. Dlatego problemem jest brak wytycznych odnośnie bezpieczeństwa, które musiałyby spełniać urządzenia. Często producenci idą na ilość, nie przejmując się standardami bezpieczeństwa a kwotą, którą zyskają.

Na szczęście sami możemy się zabezpieczyć w najłatwiejszy sposób – stosowaniem silnych haseł i  aktualizowaniem oprogramowań. Warto pamiętać o bezpieczeństwie, które uchroni nas przed różnego typu niebezpieczeństwami.

Źródło: https://www.telko.in/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos