Sprzedaż komputerów rośnie, choć wzrosty nie są już spektakularne

Sprzedaż komputerów rośnie, choć wzrosty nie są już spektakularne

Okres pandemii był prawdziwym eldorado dla producentów sprzętu elektronicznego. Żniwa zanotowali szczególnie twórcy komputerów, które stały się obiektem pożądanym dla firm, które musiały w trybie awaryjnym wysłać swoich pracowników na home office. Fala wzrostu sprzedaży wciąż trwa, choć liczby nie są już tak imponujące.

W 2020 roku rynek komputerów odnotował wzrost na poziomie 11% rok do roku. Wśród pięciu największych producentów znalazły się takie firmy jak Lenovo, HP, Dell, Apple i Acer.

Co ciekawe, pierwsze miesiące 2021 roku były jeszcze bardziej udane. Sprzedaż sprzętu wzrosła o rekordowe 55% w stosunku do pierwszego kwartału 2020 roku.

Firma analityczna Canalys zaprezentowała najnowsze dane dotyczące sprzedaży komputerów w trzecim kwartale 2021 roku. Sprzedaż wzrosła o 3,9% w okresie rok do roku, choć niektórzy producenci zanotowali pierwsze od dawna spadki. Taki los spotkał m.in. firmę HP, której sprzedaż spadła o 5,6%. Do grona szczęśliwych, którzy utrzymali wzrosty możemy zaliczyć natomiast Dell (26,7%) i Apple (14,4%).

Jak zauważyli specjaliści z firmy Canalys najważniejszym czynnikiem, który przyczynia się do zahamowania wzrostu jest przerwanie globalnego łańcucha dostaw. Niedobory mają być odczuwalne także w 2022 roku.

Źródło: Canalys

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos