Sztuczna inteligencja zadba o Twoją skórę

Sztuczna inteligencja zadba o Twoją skórę

Sztuczna inteligencja otacza nas już prawie z każdej strony, a jej rozwój zaskakuje w urządzeniach codziennego użytku. Wizja smart domów czy autonomicznych aut to nie mrzonki z powieści Lema, lecz rzeczywistość. Dodajmy – bardzo bliska.

Al idzie również w parze z medycyną, co pozwala nam monitorować swoje zdrowie przy użyciu aplikacji. A gdyby tak sztuczna inteligencja zadbała o naszą skórę? Zróbmy mały ukłon w stronę pań, które zapewne bardziej zainteresuje ten temat. Panów też na pewno zainteresuje Efflaclar Spotscan – aplikacja stworzona przez francuską markę La Roche-Posay.

Działanie aplikacji jest dość proste. Wystarczy zrobić zdjęcie swojej twarzy, a algorytm podpowie nam jak dbać o naszą skórę i w jakiej jest kondycji. Stworzenie tego pomysłu nie było proste. Wymagało od dermatologów oceny setki różnych zdjęć twarzy mężczyzn i kobiet by nauczyć sztuczną inteligencję oceniania skóry – m.in. odróżniania trądziku, zaczerwień czy suchości.

Al pokazuje jak będzie wyglądać nasza cera po kuracji. Miejmy nadzieję, że to tym bardziej zmobilizuje osoby i pokaże im, że można pozbyć się swoich kompleksów bez kosztownych wizyt u specjalistów.

Źródło: https://www.spidersweb.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos