Search

T-Mobile ogłosił wielkie plany przyspieszenia wdrożenia 5G w Polsce

T-Mobile ogłosił wielkie plany przyspieszenia wdrożenia 5G w Polsce

Wyścig operatorów o tytuł lidera 5G w Polsce trwa. Swoje ambicje w tym zakresie zakomunikował dzisiaj T-Mobile, który oficjalnie poinformował o wrzuceniu piątego biegu i znaczne przyspieszenie całego przedsięwzięcia implementacji nowej technologii oraz rozbudowy niezbędnej infrastruktury.

Główni gracze przebierają nogami w oczekiwaniu na kolejną aukcję częstotliwości z zakresu 3,4 GHz – 3,8 GHz. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) na razie jednak nie zdradza swoich planów. Nie oznacza to jednak, że największe firmy telekomunikacyjne biernie czekają na decyzje UKE. Trwają intensywne prace nad wykorzystaniem dostępnych już pasm (2100 MHz i 2600 MHz) na potrzeby 5G.

Konkurencja na polskim rynku wygląda na wyjątkowo dużą. Potwierdzają to liczby prezentowane przez poszczególnych operatorów. W zasięgu 5G Plusa ma się znajdować już 13 milionów Polaków, a Play ma do końca bieżącego miesiąca stać się największą siecią piątej generacji w naszym kraju.

Kolejny z dużych graczy, T-Mobile, nie śpi i zamierza dzielnie bronić swojej pozycji w tym wielkim wyścigu. Zgodnie z dzisiejszymi zapowiedziami, magentowy operator ma co tydzień uruchamiać ponad 120 nowych stacji umożliwiających realizację usług w ramach technologii 5G.

Według aktualnych danych T-Mobile udostępniał sieć 5G 6,3 milionom mieszkańców Polski przy wykorzystaniu do tego celu około 1650 stacji bazowych. 

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos