T-Mobile uruchomił kolejne 160 stacji bazowych 5G

T-Mobile uruchomił kolejne 160 stacji bazowych 5G

Rywalizacja wśród operatorów o miano najlepszej sieci 5G trwają. T-Mobile nieustannie rozbudowuje infrastrukturę i zapewnia dostęp do 5G kolejnym mieszkańcom Polski. Także tych pochodzących z mniejszych miejscowości.

O ile większe miasta są już stosunkowo nieźle zagospodarowane pod kątem technologii 5G, o tyle kluczem do ostatecznego sukcesu mogą okazać się mieszkańcy mniej rozwiniętych obszarów. Stąd duża część projektów jest dedykowana teraz rozbudowie właśnie tych słabiej zurbanizowanych rejonów kraju.

W związku z zamrożoną aukcją częstotliwości pasma przenoszenia 3,4 GHz – 3,8 GHz, wykorzystywane są te na paśmie 2100 MHz. Wiąże się to z ograniczenie możliwości technologii 5G, ale pozwala na szybsze wdrożenie jej do szerokiej grupy klientów.

Obecnie T-Mobile posiada już 2100 stacji bazowych. Warto przypomnieć, że na koniec pierwszego kwartału 2021 ich liczba wynosiła 1650. Wzrost jest zatem bardzo widoczny. Nowa inwestycja pozwoliła na zagęszczenie sieci w takich miastach jak: Białystok, Kielce, Lublin, Łódz, Poznań, Radom, Rzeszów czy Tarnów. Ponadto, do listy dołączyły nowe miejscowości: Biała Podlaska, Bielsko, Bobrowniki, Ciechanów, Dębica, Limanowa, Olkusz, Oświęcim, Mława, Myślenice, Racibórz, Radomsko, Ropczyce, Skawina i Szczyrk.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos