T-Mobile wyłącza sieć 3G

T-Mobile wyłącza sieć 3G

Wyścig o 5G trwa w najlepsze. Nowsza generacja technologii musi zastąpić starszą, więc wkrótce do lamusa odejdą nasze wspomnienia związane z technologią 3G. Jeden z operatorów, T-Mobile, poinformował o rozpoczęciu całkowitego wyłączania pasm 3G dostępnych dla klientów komercyjnych.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez T-Mobile, w najbliższej przyszłości technologia 3G zostanie wyłączona na 56 stacjach bazowych w powiatach ostrowieckim, starachowickim i opatowskim. Ma to być ostatni etap testu przed ogólnopolskim wyłączeniem technologii trzeciej generacji z użycia.

97% użytkowników sieci T-Mobile do transferu danych wykorzystuje technologię LTE oraz 5G. Ponad 50% rozmów telefonicznych jest z kolei realizowana w technologii VoLTE. To argumenty pokazujące, że większość infrastruktury 3G pozostaje bezczynna.

Pozyskane w ten sposób częstotliwości (900 MHz) mają posłużyć do zwiększenia pojemności sieci LTE i 5G. Podniesie to o nawet 10% prędkość transferu danych.

Klienci posiadający starsze niż 7 lat karty SIM będą mogli je bezpłatnie wymienić. Posiadacze urządzeń, które nie obsługują standardu LTE będą mieli też możliwość skorzystania z atrakcyjnych ofert ich wymiany na nowe.

T-Mobile na razie nie zamierza rezygnować z utrzymywania technologii 2G.

Źródło: Tabletowo.pl 

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos