Testy 5G w Warszawie

Testy 5G w Warszawie

Technologia 5G jest marzeniem wielu, które jest w trakcie realizacji. Chcemy szybkiego łącza, ekspresowego ściągania i transgranicznej komunikacji z innymi użytkownikami sieci.  Mimo, iż niektórzy sądzą, że Polska radzi sobie we wdrożeniu 5G gorzej niż pozostałe europejskie państwa, to nie osiadamy na laurach i staramy się rozwijać ten aspekt technologii. Najlepiej prezentują to działania Orange i Ericssona w Warszawie, którzy podjęli się uruchomienia 9 stacji bazowych na Ochocie i Powiślu.

Korzystać z 5G mogli klienci Orange Polska wyposażeni w smartfony przystosowane do technologii 5G. Współpraca z Ericssonem dobrze rokuje na rozwój i wprowadzenie internetu najwyższej generacji. Szwedzkie przedsiębiorstwo odnosi wiele sukcesów na arenie międzynarodowej w tej dziedzinie i uważane jest za potentata w podobnych wdrożeniach. Obie firmy współpracują przy współudziale Urzędu Komunikacji Elektronicznej, które udostępniło im kanał 80 MHz w paśmie 3,4 – 3,6 GHz, które w przyszłości ma obsługiwać 5G .

Jeżeli ktoś spyta o szybkość, bo to najbardziej interesuje statystycznego Kowalskiego, w trakcie testów osiągnęła 10 Gb/s, czyli nawet do 10 razy szybciej od tego co oferuje nam teraz 4G.

Źródło: https://biuroprasowe.orange.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos