Uber rzuca wyzwanie kurierom

Uber rzuca wyzwanie kurierom

Trend shared economy, czyli ekonomii współdzielenia zatacza coraz szersze kręgi. Jedna z najbardziej znanych aplikacji tego typu, Uber, wkracza do Polski z kolejnym pomysłem. Dotąd amerykańskie przedsiębiorstwo oferowało usługi przewozu osób oraz dostaw jedzenia. Od teraz w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i na terenie Trójmiasta dostępny będzie przewóz paczek i przesyłek.

Uber Connect, czyli nowe usługi kurierskie, pozwolą na błyskawiczny transport przesyłek w największych miastach w Polsce. Zadowoleni mogą być nie tylko zwykli mieszkańcy, dla których będzie to znaczne ułatwienie w komunikacji. Przede wszystkim zyskają kierowcy – dla nich to dodatkowa okazja do zarobku.

Ważnym atutem tej formy nadawania przesyłek w granicach aglomeracji będzie możliwość śledzenia na żywo trasy kierowcy realizującego kurs w ramach Uber Connect. 

W trakcie kryzysu wywołanego pandemią szukaliśmy sposobów na to, jak nasza platforma może pomóc użytkownikom oraz klientom biznesowym w przewożeniu niezbędnych przesyłek. Jednocześnie chcieliśmy zapewnić dodatkowe możliwości zarobkowe współpracującym z nami partnerom. Postanowiliśmy dostosować naszą technologię do rosnących oczekiwań społeczności i firm. Sytuacja na świecie jest dynamiczna, dlatego skupiamy się na rozwijaniu usług, które odpowiadają na nowe potrzeby – skomentował Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Poland.

Czy nowa forma konkurencyjna do usług pocztowych i kurierskich przypadnie do gustu mieszkańcom największych polskich miast? Patrząc na popularność samych usług quasi taksówkarskich – wydaje się to bardzo prawdopodobne. W niedawno przeprowadzonych badaniach, IPSOS potwierdził, że ponad 60% mieszkańców miast, w których funkcjonuje Uber, co najmniej raz skorzystało z tej formy transportu.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos