Udany kwartał dla Samsunga – wzrost sprzedaży smartfonów i tabletów

Udany kwartał dla Samsunga – wzrost sprzedaży smartfonów i tabletów

Pomimo niezwykle trudnego okresu niektóre firmy wydają się wyciągać z kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19 maksimum możliwości. Jedną z nich jest niewątpliwie Samsung. Południowokoreańskie przedsiębiorstwo notuje w ostatnim czasie wzmożoną sprzedaż swoich urządzeń mobilnych, co potwierdzają najnowsze raporty przygotowane przez IDC oraz Digitimes Research.

Rekordowa dynamika wzrostu sprzedaży Samsunga na rynku tabletów

Według badań International Data Corporation, Samsung plasuje się na drugim miejscu w zestawieniu najlepszych sprzedawców tabletów w trzecim kwartale 2020 roku. Azjatycka firma osiągnęła tę pozycję ze względu na sprzedaż, która we wspomnianym okresie osiągnęła 9,4 miliona tabletów. Wynik ten oznacza, że Samsung posiada 19,8% udziału w rynku tej klasy urządzeń mobilnych.

Wynik odnotowany przez koreańskiego giganta technologicznego jest jednak dużo niższy od osiągnięć Apple, które utrzymało dominację na rynku tabletów. Firma zarządzana przez Tima Cooka może pochwalić się sprzedażą 13,9 milionów tabletów. To zapewniło przedsiębiorstwu z siedzibą w Cupertino aż 29,8% udziałów na wspomnianym rynku. 

To kolejna dobra informacja dla Samsunga. Chociaż rynek tabletów nie jest priorytetem i nie generuje największych dochodów to uznanie budzić może dynamika wzrostu sprzedaży szacowana na 89,2% w ujęciu rocznym. Warto zauważyć także, że południowokoreański koncern od kilku miesięcy rejestruje ponadprzeciętne przychody. 

Samsung przejmuje użytkowników smartfonów Huawei

Wyniki swoich badań dotyczących globalnego rynku smartfonów opublikowała także Digitimes Research. Analizy nie powinny nikogo zaskoczyć – trzeci kwartał 2020 roku przyniósł kolejny spadek popytu na smartfony. Tym razem wynosi on 6% w odniesieniu do analogicznego okresu w 2019 roku.

Analitycy prognozują, że w bieżącym roku liczba smartfonów dostarczonych w Chinach wyniesie 308 milionów sztuk. Oznacza to spadek o 16,1%. Na pozostałych rynkach szacuje się, że dostawy skurczą się o 8,2% i wyniosą ok 912 milionów sztuk. Rozwój i upowszechnienie się technologii 5G sprawi również, że w 2020 roku na rynku światowym przybędzie aż 260 milionów urządzeń umożliwiających obsługę standardu sieci piątej generacji. Będzie to 20% wszystkich globalnych dostaw smartfonów i wyraźny krok w kierunku zastąpienia dotychczasowego 4G LTE.

Statystycy reprezentujący Digitimes Research sprawdzili również sentyment użytkowników do konkretnych marek na rynku smartfonów. Ciekawostką może być fakt, iż Samsung przejął dużą część dotychczasowych użytkowników urządzeń mobilnych produkowanych przez Huawei. Wpływ na to miała niewątpliwie zacięta wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami. Huawei odnotował spadek dostaw swoich urządzeń aż o 25% w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 roku.

Specjaliści z Digitimes Research wieszcza również początek prawdziwej rewolucji technologicznej w Państwie Środka. Ich szacunki mówią, że w momencie premiery sklepowej iPhone’a 12 sprzedaż smartfonów wyposażonych w modemy 5G stanowić będzie ponad 70% wszystkich dotychczasowych transakcji.

Źródło: IDC / tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos