Search

Uwaga na SMS o e-PIT – to próba wyłudzenia!

Uwaga na SMS o e-PIT – to próba wyłudzenia!

Niestety, żyjemy w czasach, w których oszustwa czyhają na nas z każdej strony. Pamiętajcie, by przemyśleć swoje działania zanim zdecydujecie się je podjąć. Zachowanie należytego bezpieczeństwa jest o tyle trudne, że scamerzy działają wyjątkowo przebiegle. Nie możemy odmówić oszustom kreatywności. Ich sposoby są podstępne i wykorzystują aktualne wydarzenia, by w prosty sposób nabrać uczciwe osoby. Jednym z najświeższych przykładów są SMS-y zaadresowane do osób, które złożyły e-PIT-y.

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów pojawił się komunikat : „Administracja skarbowa nie wysyła do podatników żadnych wiadomości SMS ws. autoryzacji przelewem złożonych elektronicznie PIT-ów”.

Oszust podszywający się pod Ministerstwo Finansów wysyła wiadomości, w których prosi o autoryzację płatnym przelewem e-PIT-ów złożonych przez Internet. Rzekoma „prośba” to jednak niezbyt adekwatne słowo, ponieważ oszust podkreśla, iż niezłożenie podpisu równać się będzie grzywnie.

Należy pamiętać, że e-usługi są bezpłatne, w tym oczywiście e-Pit i inne e-deklaracje. Całą sprawą  już się zajmuje Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Źródło: https://www.telko.in/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos