VoLTE dostępne w roamingu międzynarodowym Plusa

VoLTE dostępne w roamingu międzynarodowym Plusa

Plus do swojej oferty roamingu międzynarodowego dołączył opcję korzystania z połączeń wykonywanych z wykorzystaniem technologii LTE. VoLTE będzie dostępne w wybranych krajach.

Czym jest VoLTE?

VoLTE (Voice over Long-Term Evolution lub Voice over LTE) to rozwiązanie, które pozwala na realizację połączeń głosowych poprzez sieć LTE. Nawiązana w ten sposób komunikacja nie powoduje zużycia danych w transmisji komórkowej. Dzięki temu, użytkownik unika dodatkowych opłat. Połączenia VoLTE nie wpływają również na jakość i prędkość Internetu mobilnego. W trakcie rozmów z wykorzystaniem VoLTE użytkownicy mogą doświadczać wyższej jakości dźwięku i czystszego głosu rozmówcy. Zredukowany też powinien być szum tła.

Plus poinformował, że decyzja o wprowadzeniu tej technologii do ofert roamingu międzynarodowego związana jest m.in. z ogłoszonymi informacjami na temat wyłączenia z użytku sieci 2G i 3G w ramach abonamentu Plusa. Uwolnione w ten sposób pasma mają zostać przeznaczone na implementacje innowacyjnych rozwiązań sieci komórkowych.

Co należy posiadać, by skorzystać z VoLTE w ramach roamingu międzynarodowego Plusa?

Plus wymaga spełnienia czterech warunków: posiadanie urządzenia mobilnego obsługującego technologię LTE i umożliwiającego nawiązanie połączenia VoLTE, aktywną kartę SIM LTE (USIM), aktywowanie usługi w kraju, a także posiadanie aktywnego roaming międzynarodowy.

Opcja dostępna jest od 31 października 2022 roku i można z niej korzystać w sieciach AT&T w Stanach Zjednoczonych oraz Elisa w Finlandii. Lista sieci objętych wsparciem VoLTE będzie sukcesywnie rozszerzana.

źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos