Wkrótce rusza seria badań jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce metodą Drive Test

Wkrótce rusza seria badań jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce metodą Drive Test

Zespół Notel Polska ma przyjemność poinformować, że już niebawem rozpoczyna serię badań jakości i szybkości internetu mobilnego w Polsce – tym razem przy użyciu metody Drive Test. Co kwartał nasz ekspercki zespół będzie przeprowadzać testy w różnych miastach Polski, aby zbadać, jakie zmiany zaszły na lokalnym rynku telekomunikacyjnym.

Głównym celem testów będzie ocena usług popularnych aplikacji Over-the-Top (OTT), takich jak streaming wideo na YouTube, Netflix, TikTok oraz korzystanie z mediów społecznościowych. Dodatkowo, sprawdzona zostanie jakość i szybkość połączeń w popularnej aplikacji do komunikacji zespołowej – Microsoft Teams. Wszystkie pomiary będą przeprowadzone za pomocą najnowszego sprzętu do pomiaru jakości w sieciach mobilnych – użyte zostaną nowoczesne telefony Samsung i skaner PCTEL GFlex, dedykowany do analizy pokrycia sieci 5G.

Pomiary będą wykonywane w formie benchmarku, porównując jakość usług czterech głównych operatorów w Polsce w czasie rzeczywistym. Pozwoli to na obiektywną ocenę, który z nich świadczy najlepsze usługi w danym regionie.

Pierwszy etap naszej podróży rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia, gdy nasz zespół odwiedzi Warszawę. Raport z wynikami badań opublikowany będzie w drugim tygodniu kwietnia. W kolejnych kwartałach zaplanowane są badania jakości usług internetu mobilnego w takich miastach jak Kraków, Poznań, Wrocław, Górny Śląsk, Łódź, Trójmiasto, Lublin, Białystok, oraz aglomerację Toruń-Bydgoszcz.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego bloga i mediów społecznościowych, gdzie będziemy regularnie informować o postępach w naszych badaniach oraz publikować wyniki. Jesteśmy przekonani, że te informacje będą niezwykle cenne dla klientów indywidualnych oraz biznesowych, dając im możliwość świadomego wyboru najlepszego operatora internetu mobilnego w ich regionie.

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos