Wszystkie pociągi Pendolino mają już dostęp do WiFi

Wszystkie pociągi Pendolino mają już dostęp do WiFi

Chciałoby się rzec z uśmiechem – nareszcie!

PKP InterCity poinformowało, że WiFi jest już dostępne we wszystkich 19 składach pociągu Pendolino. Projekt modernizacji pojazdów trwał równo rok. Oprócz tego sieć dostępna jest w 20 pociągach PesaDART oraz 20 składach FLIRT i 282 innych wagonach należących do spółki. Jest to 77% pociągów należących do tego przewoźnika.

Cały sektor kolejowy staje się coraz nowocześniejszy. Dzięki temu pasażerowie chcą podróżować pociągami i wiedzą, że jest to środek transportu, który spełni ich oczekiwania dotyczące podróży. Wi-Fi w Pendolino i graficzna prezentacja miejsc to kolejne wdrożone przez PKP Intercity udogodnienia zapewniające komfort na każdym etapie podróży. Konsekwentnie dążymy do celu, jakim jest bezpieczna, komfortowa i przewidywalna polska kolej – podsumował Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.

Według dostępnych danych, od stycznia do października z Internetu bezprzewodowego w pociągach Pendolino skorzystało już 708 tys. pasażerów. Średnio każdego dnia użytkownicy WiFi pobierają ok. 583 GB danych oraz korzystają przez 2 godziny z zalet dostępu do sieci.

źródło: antyweb.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos