Search

Wyłączanie 3G w Orange zacznie się w 2024

Wyłączanie 3G w Orange zacznie się w 2024

Technologia pędzi do przodu. Wkrótce zapomnimy o 3G, a 4G będzie dla nas jedynie wyborem awaryjnym. Orange Polska ujawniło właśnie, że proces wyłączania standardu trzeciej generacji rozpocznie w 2024 roku, a zakończy rok później.

– Nie mamy jeszcze ustalonej dokładnie daty wyłączenia 3G. Planujemy, że dla poszczególnych regionów Polski będą to lata 2024-2025 – napisał Wojciech Jabczyński, rzecznik operatora, na korporacyjnym blogu.

Zaprezentowana data jest zgodna z globalną strategią operatora. W marcu Orange zakomunikowało, że do 2030 r. zamierza wyłączyć usługi 2G i 3G. Jedna z tych technologii ma zostać wyłączona do 2025 r.

W Polsce jako pierwsza wyłączona zostanie technologia 3G, a dopiero w kolejnym kroku 2G.


Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, bo ta technologia wspiera rozwiązania Machine-to-Machine. Dlatego w pierwszej kolejności zajmiemy się 3G. Na 2G przyjdzie jeszcze czas. Możecie być jednak pewni, że podobnie jak z 3G, dowiecie się o tym z dużym wyprzedzeniem – napisał rzecznik Orange Polska.

Przy okazji upublicznione zostały ciekawe dane. Według nich, ponad 96% danych w sieci mobilnej Orange jest transmitowanych w ramach usług sieci 4G, a zaledwie 3% w sieci 3G. Za pomocą 2G i  5G przypada obecnie mniej niż 1% transmisji danych w sieci mobilnej Pomarańczowego operatora.

Źródło: Telko.in

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos