Wzrost wydatków na infrastrukturę chmurową w 2022 roku

Wzrost wydatków na infrastrukturę chmurową w 2022 roku

Według najnowszych danych IDC, wydatki na infrastrukturę obliczeniową i pamięć masową w ramach platform chmurowych wzrosły o prawie 25% rok do roku w III kwartale 2022 roku i osiągnęły poziom 23,9 mld dol. Analitycy twierdzą, że wydatki na infrastrukturę obliczeniową niezwiązaną z chmurą również odnotowały silny wzrost rok do roku na poziomie 16,5% przy wartości rynku wynoszącej 16,8 mld dol.

IDC podzieliło rynek na dwa segmenty: usługi w chmurze współdzielonej, które są ogólnie dostępne dla różnych przedsiębiorstw i konsumentów, oraz dedykowana infrastruktura chmurowa, która obsługuje usługi chmurowe, które są współużytkowane w ramach przedsiębiorstwa/w całym przedsiębiorstwie z ograniczeniami dostępu i kontrolowane przez przedsiębiorstwo. Wydatki na dedykowaną infrastrukturę chmurową wzrosły o 25,3% w III kw. 2022 r., do 7,1 mld dol.

Dostawcy usług, w tym dostawcy usług chmurowych, cyfrowych, komunikacyjnych i zarządzanych, wydali około 23,9 mld dolarów na infrastrukturę obliczeniową i pamięć masową w III kwartale 2022 r., co stanowi wzrost o 22,5% w porównaniu z poprzednim rokiem. Ten segment stanowił 58,7% całego rynku. IDC przewiduje, że całoroczne wydatki na infrastrukturę chmurową w 2022 roku zakończą się wzrostem rok do roku o 19,6% do 88,1 mld dol., w porównaniu ze wzrostem wydatków o 8,6% w latach 2020-2021.

Segment dostawców usług chmurowych według prognozy IDC, ma zwiększyć swoje wydatki o 17,5% w stosunku do roku poprzedniego, osiągając poziom 87,8 mld dolarów w 2022 roku. Według raportu, największe wzrosty w tym segmencie odnotowano na Bliskim Wschodzie, Afryce, Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej.

źródło: Telko.in

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos