Xiaomi chce wstrzymać produkcję urządzeń 4G do końca 2020

Xiaomi chce wstrzymać produkcję urządzeń 4G do końca 2020

Lei Jun, współzałożyciel i dyrektor generalny Xiaomi, udzielił niedawno wywiadu Xinhua, w którym uchylił rąbka tajemnicy dotyczącej planów na przyszłość chińskiej spółce technologicznej. Tematem rozmowy były także problemy spowodowane przez pandemię COVID-19.

Chiński przedsiębiorca podzielił się swoją opinią na temat tego, że technologia 5G zrewolucjonizuje wiele branż. Wszystko za sprawą aplikacji do wideokonferencji w jakości 4K/8K, streamingowi gier i wielu innych projektów pobocznych. Postępująca adaptacja nowego standardu technologii sprawiła, że Xiaomi/Redmi przyspiesza wprowadzenie na rynek swoich urządzeń obsługujących 5G.

Niestety epidemia koronawirusa w Chinach poważnie wpłynęła na łańcuch dostaw firmy. Z tego powodu nastąpiły braki zaopatrzenia w urządzenia 5G.Xiaomi postanowiło subsydiować fabryki, przeznaczając na ten cel 250 milionów juanów. Wysiłki te mają na celu zwiększenie wolumenu produkcji smartfonów 5G.

W kontekście rynku urządzeń mobilnym ważną informacje mogą okazać się plany wstrzymania produkcji telefonów 4G w Chinach wraz z końcem 2020 r. Cała moc produkcyjna ma zostać przestawiona na dostarczenie jak największej liczby telefonów obsługujących standard 5G.

Xiaomi skupi się bardziej na urządzeniach mobilnych i AIoT, które ujawniła w zeszłym roku. Ponadto będzie współpracować z rządem chińskim w celu budowy systemów ostrzegania przed katastrofami i innych systemów usług publicznych opartych na technologii 5G.

Xiaomi rozpoczęło również wstępne badania nad technologią 6G oraz satelitarnym Internetem.

Źródło: gizmochina

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos