Xiaomi ma największy udział w rynku smartfonów w Polsce

Xiaomi ma największy udział w rynku smartfonów w Polsce

Firma analityczna Canalys opublikowała najnowsze informacja, z których wynika, że w II kwartale 2020 roku najwięcej sprzedanych smartfonów na polskim rynku należało do Xiaomi. Chińska firma posiada 27 procent krajowego rynku tych urządzeń.

W ostatnim czasie popyt na urządzenia sygnowane marką Xiaomi wzrósł aż o 88 procent. Co ciekawe, Xiaomi w całej Europie zajmuje dopiero trzecie miejsce pod względem popularności. Udział w rynku europejskim wynosi 17 procent, a dynamika wzrostu 65 procent.

Na kolejnym miejscu w zestawieniu znalazł się Samsung. Południowokoreańska marka zanotowała najgłębszy spadek w okresie pandemii. W Polsce Samsung zanotował 14 procentowy spadek, ale w regionie Europy Środkowo-Wschodniej ten wynik skurczył się aż o jedną trzecią. W naszym kraju Samsung również posiada 27 procent udziałów w rynku, ale o promile przegrywa z chińskim konkurentem.

Na ostatniej pozycji na podium znalazł się Huawei z 18 procentowym udziałem w polskim rynku smartfonów. Ta chińska korporacja zmniejszyłą swój wolumen sprzedaży aż o 43 procent.

W Top 5 specjaliści z Canalys umieścili jeszcze Apple (9 procent) oraz Lenovo (6 procent).

Źródło: Rzeczpospolita

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos