Search

Xiaomi otrzymało certyfikat TRUSTe

Xiaomi otrzymało certyfikat TRUSTe

Trudno przypomnieć sobie początku dyskusji nad problemami z ochroną prywatności użytkowników chińskich urządzeń mobilnych. Wiele krajów zachodnich wręcz zakazało administracji publicznej korzystać z chińskich technologii. Wśród tych doniesień medialnych zupełnie inny wizerunek stara się zbudować Xiaomi. To pierwsza firma z Chin, która otrzymała certyfikat TRUSTe.

W 2021 roku Xiaomi zostało obarczone poważnymi zarzutami. USA zablokowały rozwój firmy ze względu na to, że są “komunistyczną chińską firmą wojskową”. Amerykańscy inwestorzy zostali zmuszeni do sprzedaży udziałów w tej firmie. Po serii procesów Xiaomi zostało oczyszczone z tych zarzutów. 

Kolejnym przeciwnikiem na arenie międzynarodowej dla Xiaomi stał się rząd Litwy. Konkretnie – litewskie Ministerstwo Obrony Narodowej. Kwestią sporną miała być cenzura treści stosowana przez chińskiego producenta sprzętu. Zespół Xiaomi wydał stosowne oświadczenie i zapewnił, że polityka prywatności firmy jest zgodna z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych obowiązujących na terenie Unii Europejskiej.

Aby walczyć z negatywnym wizerunkiem medialnym, Xiaomi zdecydowało się zlecić dokładny audyt dotyczący ochrony danych i bezpieczeństwa użytkowników. Przeprowadziła go firma TRUSTe LLC. Audyt okazał się pomyślny i zakończył przyznaniem certyfikatu. Xiaomi stało się tym samym pierwszą firmą z Chin w historii, która może się pochwalić takim dokumentem.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos