Xiaomi zmierzy Ci puls za pomocą aparatu

Xiaomi zmierzy Ci puls za pomocą aparatu

Xiaomi kładzie nacisk na rozwój swojej aplikacji pozwalającej na kontrolę zdrowego trybu życia. Mi Health, aplikacja wydana w lipcu 2019 roku, wzbogaciła się niedawno w funkcjonalność umożliwiającą mierzenie pulsu z wykorzystaniem aparatu w smartfonie.

To kolejne z usprawnień Mi Health. Poprzednia aktualizacja MIUI 12 przyniosła większą w dokładność pomiaru liczby kroków czy dodatkowe opcje monitorowania snu. Kolejnym kamieniem milowym rozwoju tej aplikacji jest właśnie pomiar tętna.

Jak to działa? Wystarczy w zaktualizowanej wersji wejść w zakładkę tętno i kliknąć na ikonę znajdującą się w prawym dolnym rogu. Urządzenie wyświetli odpowiednie instrukcje, prosząc m.in. o umieszczenie palca w odpowiednim miejscu i przystąpi do wykonania pomiaru.

Kolejny krok to mini-wywiad z użytkownikiem urządzenia. Będzie musiał on określić w jakim znajduje się obecnie stanie: spoczynku, neutralnym czy po wysiłku fizycznym. Po tym zabiegu wyświetlony zostanie pełny raport ze wskazaniem czy wyniki mieszczą się w normie.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos