Z Warszawy nad morze w 2,5 godziny

Z Warszawy nad morze w 2,5 godziny

Polskie morze – ma tylu samo fanów, co hejterów. Po której ze stron byśmy się nie znaleźli to jedno jest pewne – nadbałtyckie miejscowości wypoczynkowe wzbudzają w nas wiele emocji i sentymentów. Wszyscy fani i osoby podróżujące pomiędzy stolicą, a morzem na pewno ucieszy fakt, że trasę Gdańsk-Warszawa jeszcze w tym roku uda się nam pokonać zaledwie w 2,5 godziny pociągiem osiągającym 200 km/h!

To dopiero początek zmian i inwestycji jak mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zazwyczaj na łamach RFBENCHMARK mówimy o szybkości internetu, ale czasem warto przyjrzeć się innym szybkim rzeczom!

Jedną z kluczowych inwestycji dla całego przedsięwzięcia będzie Dworzec Gdański w Warszawie, który przejdzie gruntowną renowację. Jej koszt wyniesie około 99,6 mln zł. Pieniądze pochłonie budowla, która zostanie odnowiona i pięknie podświetlona. Na efekt musimy poczekać do 2021 roku.

Gdańsk będzie jednym z wielu projektów, ponieważ w kolej ma zostać zainwestowane 100 mld zł do 2023 roku. Nowe dworce (których ma być aż 200!) i usprawnienia na trasach brzmią pięknie, prawda?

Źródło: https://www.spidersweb.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos